“Jazz Bez” 2008

“Jazz Bez” 2008

Опубліковано 05. Jan, 2009 / Андрій / Концерти

З 4 до 14 грудня проходив Восьмий міжнародний фестиваль “Jazz Bez” Прихильники джазу мали змогу не лише почути відомих джазменів Клауса Кюгеля (Кельн), Давида Голощьокіна (Санкт-Петербург), Мірчі Тіберіана (Бухарест) та Яцека Кохана (Варшава), але і зустрітись з ними. Звучали різноманітні джазові стилі (бі-боп, джаз-рок, свінг, фанк, кул, імпровізаційний джаз) в різній техніці виконання. Участь у фестивалі приймали і три найкращі саксофоністи 2008 року: Кен Вандермарк, Мітч Густафссон та Петер Броцманн.

Концертний тур тривав 10 днів у 10 містах України та Польщі. У ньому приймали участь більше 20 колективів та близько 100 музикантів з Польщі, України, Литви, Латвії, Німеччини, Швеції, Великобританії, Франції, Росії, Румунії, Італії та США. Особливістю цьогорічного “Джаз Безу” стало поєднання в рамках одного фестивалю максимальної кількості джазових стилів та різноманітних технік виконання.

У Тернополі фестивальну програму відкривали найвідоміші українські та польські джазові гурти: “Bogna Kicinska Jazz Project” (Краків) та “Shockolad+PL” (Львів-Варшава). Впродовж 4 днів тернополяни мали можливість насолоджуватися джазовими ритмами у виконанні таких гуртів, як “Д. Край” (Тернопіль), “Soundcheck” (Катовіце), “4 Jazz” (Дніпропетровськ) та “Джазова фіра” (Тернопіль). Відомий джазовий дослідник Маршалл Стерн свого часу писав: “… де б ви не почули джаз, його завжди значно легше впізнати, ніж описати словами”. І це справді так, джаз характеризується цілою низкою особливостей, насамперед – це особливості ритму, зокрема синкопованість, а також характерний свінг. Особливість полягає і у гармонії, тобто у переважанні септакордів. Не слід оминати і тембрової палітри, що стосується як інструментального, так і вокального виконання. Звукове відтворення повинно бути на найвищому рівні. А це вимагає задіяння найновіших звукових систем. Найкраще технічне обладнання для такого рівня звучання запропонував музичний центр “Бастер”™, а саме звукові системи JBL SRX -725 (США). Також було задіяне професійне обладнання відомих фірм: пульти мікшерні Allen&Heath, радіосистеми та мікрофони Sennheiser, гітарні комбо (Vox, Ashdown), комплекти динамічних обробок та процесорів (Yamaha, Lexicon, DBX, ART), барабани Yamaha та ін. Джазові гурти, які приймали участь у фестивалі мали змогу відчути високу якість запропонованого обладнання, що давало їм можливість зосередитись лише на музиці та тішити слух своїх прихильників.

Два роки поспіль (2006, 2007 рр.) музичний центр “Бастер”™ був технічним спонсором джазового фестивалю, продовженням цієї співпраці стала підтримка і в безпосередній організації музичного дійства. Вже в 2008 р. команда музичного центру виступила одним із організаторів міжнародного джазового фестивалю. Завдяки новітньому музичному обладнанню, яке запропонував музичний центр “Бастер”™, велика кількість прихильників джазу мала змогу почути тонке поєднання двох великих музичних традицій – західноєвропейської та західноафриканської: відчути європейську гармонію, відпочити під африканські ритми та зануритись у своєрідну євро-африканську мелодію.

[Gallery 7 not found]

Tags: , ,

Повернутись до розділу Концерти